Auto Nostalgia 2017

Synergia działania i połączenie sił oznacza same korzyści dla zwiedzających, wystawców i potencjału dwóch największych targów pojazdów zabytkowych w Polsce. Organizator poznańskiego Retro Motor Show – Międzynarodowe Targi Poznańskie nawiązuje bliską współpracę z organizatorem Auto Nostalgii w Warszawie. Cel jest jeden: zaprezentować jeszcze więcej klasycznych samochodów i związanych z nimi usług na dwóch imprezach: wiosennej na PGE Narodowym w Warszawie oraz jesiennej na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W efekcie nawiązania współpracy w dwóch dużych miastach odbędą się dwa wydarzenia, z których jedno jest niejako otwarciem sezonu (Auto Nostalgia na PGE Narodowym) a drugie jego zamknięciem - Retro Motor Show na MTP w Poznaniu. Celem obu targów jest propagowanie „miłości
do Automobilu”, w zrozumieniu technicznego dobra kultury narodowej, jakim bezsprzecznie
są pojazdy i maszyny mechaniczne. Ponadto  integracja całego środowiska miłośników klasycznej motoryzacji wraz z klubami, producentami i segmentem usługowo-warsztatowym. Na obu wydarzeniach można przeżyć nostalgiczną podróż do przeszłości – pełną emocji i wzruszeń, niespełnionych marzeń o kultowych pojazdach i wspomnieniach z dzieciństwa.

Auto Nostalgia - Ogólnopolskie Targi i Wystawa Pojazdów Zabytkowych odbędą się
w Warszawie w dniach 14-15 kwietnia w prestiżowej lokalizacji na PGE NARODOWYM.

nostalgia_pge-002.jpg

Będzie to już ósma edycja tego wydarzenia. Z tej okazji organizatorzy przygotują wiele imponujących stoisk wystawowych, na których miłośnicy klasyków będą mieli okazję znaleźć coś dla siebie. Publiczność podczas tej edycji będzie mogła obejrzeć świetnie zachowane klasyki i youngtimery, a nawet nabyć takie auto lub odnaleźć części niezbędne do odbudowy danego pojazdu. Wyjątkowego klimatu temu wydarzeniu nadaje fakt zaangażowania nie tylko stowarzyszeń i klubów działających na rzecz zabytkowej motoryzacji, ale przede wszystkim obecność indywidualnych użytkowników wraz ze starannie odrestaurowanymi przez nich eksponatami. Podczas targów zobaczyć będzie można kultowe już dziś pojazdy wielu znanych marek w różnym stopniu zachowania, wyjątkowe kolekcje samochodów z epoki PRL-u - zarówno krajowych, jak i zagranicznych producentów. Ekspozycje ubarwią legendy polskiego i zagranicznego sportu motorowego z dawnych lat. Nie zabraknie także amerykańskich krążowników szos, pojazdów z wyjątkową historią oraz przedmiotów związanych z daną epoką motoryzacji. Auto Nostalgia to prawdziwy wehikuł czasu, który przeniesie nas w przeszłość i odsłoni przed Wami to, co w dawnej motoryzacji najpiękniejsze.

Tym ciekawsze jest połączenie potencjałów dwóch imprez: poznańskiego Retro Motor Show, które może pochwalić się dynamicznym rozwojem i Auto Nostalgii, która jest już wydarzeniem o wieloletniej, ugruntowanej pozycji na rynku pojazdów zabytkowych. W zeszłym roku w Poznaniu na zwiedzających czekało ponad 600 klasyków – od rowerów przez motorowery, motocykle, samochody, ciężarówki, autobusy, wozy strażackie, traktory, a nawet pojazdy wojskowe na czołgu skończywszy. Klasyki wypełniły aż 6 pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich, czyli 2x więcej niż w roku 2016.

Połączenie sił dwóch organizatorów to także wymierne korzyści dla samych wystawców, którzy skorzystają na jednolitej platformie do rejestracji na wydarzenie czy innego rodzaju udogodnieniach przygotowanych wspólnie z Classic Media Sp. z o.o. przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

[ Wstecz ]