Zobacz Saab 96 V4 Rally na Auto Nostalgii

Pojazd rajdowy z lat siedemdziesiątych już 6-7 kwietnia w Warszawie

Saab 96 V4 Rally jest z początku lat siedemdziesiątych, jest oryginalnym pojazdem rajdowym zakupionym przypuszczalnie przez prywatny zespół rajdowy lub prywatnego kierowcę rajdowego. Posiadał czarne barwy na zewnątrz i wewnątrz karoserii. W czarnej kolorystyce startował do roku 1982 kiedy po poważnym wypadku, „rolce” częściowo zmieniono w nim karoserię. Zastosowano przednie elementy nadwozia po liftingu (przednia atrapa, kierunkowskazy)i zmieniono datę w dokumentacji na rok 1977. Podczas tego remontu zmieniono barwy na bardzo wówczas modne srebrno-różowe metalizowane.

29.jpg

Saab był jednym z najszybszych w swojej klasie, posiadał skrzynię biegów Special 3 z przełożeniem 6:35 (skrzynia ta była wyprodukowana zaledwie w ilości 60 sztuk. Tuż przed sprzedażą dla Pawła Hoffmana pojazd został częściowo rozmontowany, a skrzynia została odsprzedana dla Pana Jacka Toboły (Polska)

6.jpg

Właścicielem Saaba w Polsce został Paweł Hoffman 30 grudnia 2008 roku. Pośrednikiem w zakupie był Tadeusz Kwiatek, a ostatnim właścicielem Fredrik Ekendal ze Szwecji. Przed Ekendalem należał do Patrika Jounga.

1.jpg

Wstecz